Tel : +36 1 468 3073
info@rentit.hu
Kapcsolat
ÁSZF
Szolgáltatásaink
eventcloud.hu
Hosszútávú iT bérleti szolgáltatások
Rendezvény internet szolgáltatás
Rendezvény technológia koncepció tervezés
Rendezvény technológia project management
Rendezvény Wifi hálózat építés
Szoftverfejlesztés
Vezetékes hálózat építés rendezvényekre
Bérelhető eszközök
3D és LED TV
Állvány
Asztali számítógép
Érintőképernyő
Fényképezőgép bérlés
Fénymásoló bérlés
Fotónyomtató bérlés
Hostess robot
iPad, Tablet
Iratmegsemmisítő bérlés
Játékkonzol bérlés
Kamera
Kioszk
Konferencia rendszer
Laptop bérlés, notebook bérlés
Levegőfertőtlenítő készülék
MacBook, iMac
Microsoft HoloLens bérlés
Monitor
Multimédia
Nyomtató és multifunkciós készülék
Okostelefon, iPhone
Projektor bérlés
Rendezvény beléptető rendszer
Rendezvénykellék
Szavazógép
Szkenner bérlés
Vászon
Vonalkód, QR kód, NFC olvasó, aláírópad bérlés
VR szemüveg bérlés, Virtuális valóság
Megoldásaink
360video selfie rendszer
3D nyomtatás rendezvényen
Badge és tag készítés
Egyedi prezentációtechnika
E-poszter
Fizetési és pontgyűjtő megoldások
Hostess robot
Interaktív iPad, tablet kvíz, szavazás
Interaktív táncparkett
Internetes közvetítés
iPad fal, Tablet fal
iPad, tablet kérdőív, adatgyűjtés
Kérdések válaszok (Q&A) konferencia alkalmazás
Konferencia alkalmazás
Liquid Galaxy
MEET! - időpont foglalás
Online rendezvény regisztráció, beléptetés
Panoráma vetítés
Prezentáció management
QR kód, NFC, RFID
Rendezvény minisite
Sajtóközpont
Signage, Információs és eligazító rendszerek
Slide Check Room
Szállásfoglalási megoldások
Tablet timer, iPad timer
Virtuális rendezvény platform
Virtuális valóság rendezvény aktivitás
Webkonferencia
Főoldal
A TV-k új generációi
Főoldal
Cikkeink
A TV-k új generációi
A TV-k új generációi
A TV-k új generációi
Csak másfél éve írtam cikket a TV-k fejlődéséről (HDTV és 3DTV), és annyi új fejlesztés jelent meg azóta, hogy egy újabb összefoglalót láttam szükségesnek.
A TV-k új generációi
Akiket a TV-k története érdekel, azok olvassák el a fent említett két cikket, én ebben az írásban csak a legújabb fejlesztésekről szólok. Ezek nagy része a mozi élményt kívánja nyújtani otthon, és persze a számítógépek szolgáltatásait.
Kezdjük a
Sony "HMZ Personal 3D Viewer"
nevű készülékével. Ez a kilencvenes évek virtuális sisakjaira hasonlít, de olyan élményt nyújt, mintha egy 20m-es vásznat 20m távolságból néznénk. A képet a szem előtt lévő miniatűr OLED-képernyők szolgáltatják akár térhatású üzemmódban is, a térhatású hang pedig beépített fejhallgatón érkezik a nézőhöz. Képe kristálytiszta és pengeéles (mindkét képernyő 1280x720 pixeles felbontást használ). A HMZ-hez ráadásul akár Blu-ray-lejátszót vagy játékkonzolt is csatlakoztatni lehet. Persze hátrányai is vannak:
Egyszerre csak egy ember nézheti, míg a TV elé odaülhet az egész család. A gyártó 15 évesnél fiatalabb gyerekeknek nem ajánlja, mivel az eszköz az agy olyan részeit stimulálja, amely esetükben még fejlődés alatt áll.
Egyelőre csak Japánban kapható 150000Ft körüli áron.
A lézer TV
nem új ötlet, bár régebbi cikkeimben nem említettem, mert még nem valósult meg akkor. A technika azon az elven alapul, hogy három lézersugár, vörös, zöld, és kék színű hátulról világítja meg a képernyőt, és keveri ki a színeket. Most azért említem meg, mert az IFA szórakoztatóelektronikai expón Berlinben (2011. szeptember 5-én) bemutatkozott és úgy tűnik, még idén a boltokba is kerül.
Ennek a TV-nek csak előnyei vannak. Nem melegszik a többi hátulról vetítő TV-vel ellentétben, kicsi a fogyasztása, egy 190 cm-es átlójú készülék 85w-os, sokkal több szín megjelenítésére képes, mint a hagyományos LCD, és plazma TV-k, és nagy a fényereje. Bár hátulról vetíti ki a képet, a készülék csak 30cm vastag. A fényforrás napi 8 óra működés mellett 12 évig használható. A TV ára elég borsosnak ígérkezik, 1,2 millió Ft-tól indul.
Egyébként ez a technológia nem csak a TV-k körében ismert, maga a kivetítő elfér egy gyufásdoboz méretű házban, így mobiltelefonok és egyéb mini projektorok is tartalmazhatják.
A szemüveg nélküli 3D-s TV
-t megemlítettem a 3DTV cikkben is, de a technika azóta jelentősen fejlődött. A Toshiba 55LZ2 típusú készüléke (fent) egy beépített kamera segítségével érzékeli a nézőt (sőt nézőket!!, egyszerre 9-en nézhetik), és más-más képet sugároz a bal és a jobb szemükbe, létrehozva így a 3D élményt. Fantasztikus! A fejkövető rendszer követi a nézők mozgását is. Az új csúcstévé nem egyszerűen HD-felbontású, ennek négyszeresére képes: képe 3840*2160 pixeles. Nem lesz egyszerű dolga ilyen felbontású filmeket szereznie annak, aki úgy dönt, hogy kifizeti a nyolcezer eurós - több mint kétmillió forintos - árat a készülékért. Mellékesen a készülék csatlakoztatható az Internethez, és képes a műsorok felvételére is USB eszközökre.
Amúgy a szemüveges 3D TV-k ára jelentősen csökkent az utóbbi időben. Az aktív szemüvegesek (a TV jelére kapcsolgatja a szemüveg két lencséjét) drágábbak, a passzívak (polár szűrős) olcsóbbak, de az áruk közelíti a hagyományos készülékekét. Elképzelhető, hogy az emberek nemsokára akkor is 3D TV-t vesznek majd, ha igazából nem is akarják kihasználni ezt a képességet.
Újdonságnak számít az
LG LW980S
TV-je. 3D TV, passzív szemüveggel, de ami fontos, hogy a háttérvilágítást egy LED mátrix végzi. A LED-ek ki is kapcsolhatók, így a fekete szín valódi fekete, nem az LCD-nél megszokott szürke. Több más szolgáltatás mellett figyelemre méltó a videojátékosoknak szánt
Dual Play
nevű technológia. A két játékos megfelelő szemüveggel ugyanazon a képernyőn a saját képét látja. Így mindkét játékos rendelkezésére áll a teljes képernyő. Ugyancsak az LG rukkolt elő a PZ850 típussal, amely speciális védőburkolatot kapott, és érintőképernyőként is használható
Pentouch TV
. A felhasználók a távvezérlőn egyetlen gombnyomással aktiválhatják az érintőceruzás üzemmódot, és így hozzáférhetnek, majd a képernyőn keresztül szabadon szerkeszthetik a számítógépen tárolt fájlokat és egyéb tartalmaikat (lent).
A Phillips TV-je 21:9-es képarányú
. A HDTV cikkben írtam, hogy ez a szabvány a 16:9-es arányt támogatja, de természetesen az új készülék is képes ezt is megvalósítani. A TV-n fekete csíkok nélkül élvezhetjük a mozifilmeket, de egyetlen kapcsolással nézhetünk bármely más képarányú, akár 3D-s filmet is. A kép a képben funkcióval az aktuális műsor mellett böngészhetünk más műsorok között is. Érdekes szolgáltatás, hogy a TV megvilágítja a mögötte lévő falat is, méghozzá olyan színben, ami kiemeli az aktuális képeket. Az USB csatlakozás már nem is számít újdonságnak.
Nos, a fentiek születtek az utóbbi másfél évben, és a másfél évvel ezelőtti csúcstechnikával vannak roskadásig a polcok. A fejlődés valóban szédületes!
Cikkeink
Vissza az archívumba